V pondelok 2.12. štrnásť birmovancov ukončilo prvú etapu prípravy na prijatie sviatosti birmovania. Absolvovali evanjelizačný kurz s názvom H2O, ktorý mal v našej farnosti „premiéru“ a jeho účastníci sa tak stali našimi „pokusnými králikmi.“ Jeho obsah tvorilo deväť videí zložených z výkladu a dramatického príbehu a následnej diskusie. Ako napovedá už samotný názov (H2O = voda), nosnou témou celého kurzu bol smäd. Nie však ten bežný smäd po vode, ale hlboký vnútorný smäd po zmysle nášho života. Celý kurz chcel jeho účastníkom ukázať, že jedine Ježiš dokáže tento náš vnútorný smäd uhasiť. Či bol náš pokus úspešný, ukáže až čas. Nám ostáva len dúfať a modliť sa, aby to, čo sme do našich mladých farníkov prostredníctvom týchto videí zasiali, prinieslo nejakú úrodu. A k modlitbe za našich birmovancov pozývame celú farnosť.