Dna 26. decembra, na sviatok sv. Rodiny, bola v našom farskom kostole jasličková pobožnosť, ktorej sa mnohé rodiny zúčastnili zo svojimi deťmi. Niektoré aj vinšovali a spievali Ježiškovi v jasličkách. V príbehu „Mamina, ocino, požehnáš ma?“ účinkovali naše, inak obdarované deti, spolu s deťmi z cirkevnej školy, ktoré im pomáhali v podobe anjelov. Myslím, že sa im to všetkým podarilo. Chcem sa poďakovať každému, kto sa akokoľvek zapojil do prípravy jasličkovej pobožnosti.

Ale najväčšia vďaka patrí, našej Gitke Novákovej, ktorá to celé navrhla a nacvičovala s našimi deťmi. Ďakujeme jej za jej osobitný a láskyplný prístup ku každému z týchto detí. Naše deti boli šťastné, že aj oni mohli odovzdať Ježiškovi svoje dary v podobe hry a cítili sa prijaté v kruhu farskej rodiny. Gitka dokáže vo veľkej pokore otvárať srdcia našich detí a rozvíjať ich talenty, ktoré dostali od Boha. Vážime si, že okrem mnohých povinností, ktoré robí pre našu farnosť, si nájde čas aj pre naše deti. Prajeme jej a prosíme Boha, aby požehnával jej úmysly a námahu. V mene všetkých rodičov inak obdarovaných detí.

fotofotofoto foto