V sobotu 28. februára sa v telocvični cirkevnej základnej školy uskutočnil volejbalový turnaj mladých našej farnosti, ktorého sa zúčastnilo 5 družstiev, a to: Saleziáni 1 a 2, Dom Júdov, Jakubovany a „Miništranti“.

Začali sme rozcvičkou, po ktorej sme prostredníctvom spoločnej modlitby pozvali medzi nás aj nášho Spasiteľa. Samotný turnaj sa skladal z dvoch častí: jednosetové zápasy každý s každým. Potom nasledovali semifinálové zápasy na dva víťazné sety. Víťaz základnej časti hral so štvrtým tímom. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili tímy, ktoré v základnej časti obsadili druhú a tretiu priečku. Po semifinálových zápasoch odohral piaty tím základnej časti, ktorým bolo družstvo z Jakubovian, zápas s organizátormi. Tí však nedodržali stanovené pravidlo minimálneho počtu dievčat na hracej ploche, ktorý bol 3. Túto výhodu však organizátori kompenzovali hráčom, ktorý hral iba jednou rukou. Po víťazstve organizátorského tímu nastúpili v zápase o tretie miesto družstvo Domu Júdovho proti saleziánskému tímu 2. Saleziáni v trojsetovej bitke potvrdili 3. miesto zo základnej časti. Do finálového zápasu nastúpilo saleziánske družstvo číslo 1, ktoré doposiaľ nestratilo ani set. Druhým finalistom bolo družstvo, ktoré v základnej časti obsadilo druhú priečku. Podľa názvu išlo o čisto chlapčenské družstvo. No na rozdiel od organizátorov toto družstvo splnilo podmienku troch dievčat na ihrisku. Miništrantom sa totiž podarilo „draftovať“ do svojich radov aspoň pre účely tohto turnaja tri dievčatá. Saleziáni potvrdili dominanciu v turnaji aj počas finálového zápasu a aj keď v druhom sete to bolo tesné, podarilo sa im nestratiť ani set.

Víťazné družstvo reprezentovalo našu farnosť na arcidiecéznom volejbalovom turnaji, ktorý sa konal včera (7. marca) v Prešove. Jeho počínanie snáď o týždeň, keďže turnaj sa konal po uzávierke tohto čísla F-listu.

foto foto foto foto foto