Šťastnou správou je, že po dlhom vybavovaní konečne máme v podnájme od Arcidiecéznej charity dom, v ktorom môžeme podstatne rozšíriť svoju činnosť.

Svoje miesto si tu nájdu telesne postihnuté deti, abstinujúci alkoholici, sociálne poradenstvo a bude tu priestor aj na stretávanie kresťanských spoločenstiev. V blízkej budúcnosti by mali nasledovať: šatník, denný stacionár pre telesne postihnuté deti alebo starších občanov, vývarovňa či práčovňa.

Horšou správou je to, že na fungovanie toho všetkého sú potrebné ešte maliarske, vodárenské a elektrikárske úpravy.

Na túto časť nám Arcidiecézna charita Košice daruje výnos zo zbierky, ktorá bude dňa 29.11.2009 na činnosť Arcidiecéznej charity aj v našej farnosti.

Tu by sme chceli poprosiť všetkých, ktorí čo i len málom môžu, aby nás podporili. Zbierka v nedeľu 29.11.2009 v našej farnosti bude celá venovaná na tento účel.

Mnohí by ste veľakrát chceli vedieť, kde idú vaše peniaze – teraz budete mať možnosť vidieť priamo, čo sa vykonalo pre ľudí v našom meste.