Izraeliti vyšli z Egypta, aby sa stretli s Bohom, aby ho lepšie spoznali a viac mu slúžili. Tento ich východ nazývame Exodus. Rovnaký názov má aj 90-dňový program duchovno-fyzicko-vzťahového cvičenia pre mužov, ktorí chcú rovnakú vec: viac sa priblížiť k Pánovi a spoznať ho. Je to vyjdenie zo seba, z vlastnej pohodlnosti a z často neužitočných návykov na cestu, ktorá vedie k Bohu. Nie je to program pre tých, čo to určite zvládnu, ale pre tých, čo to chcú skúsiť. Tento program vznikol v Amerike a absolvovalo ho už viac ako 15 000 mužov. Ide o čas odriekania, modlitby a budovania spoločenstva pre mužov. Muži potrebujú výzvy, a toto je jedna z nich. Nejde o preteky, výkon, ani dokazovanie si vlastnej sily. Ide o aktivitu pre duchovný rast. Dokážme, že muži v Cirkvi nezaspali, chcú byť prítomní, silní a duchovní. Pozývame všetkých, ktorí sa o tomto programe chcú dozvedieť viac, na prvé nezáväzné stretnutie v pondelok 21.9. o 19.15 hod. na faru. Príď a uvidíš, či to neskúsiš aj ty!

Niektorí muži našej farnosti to už skúsili, tu sú ich svedectvá:

„Šokovalo ma, koľko nepotrebných nánosov a škodlivých návykov je v mojom živote. Počas nášho 90 dňového pokusu o askézu Boh bral vážne naše rozhodnutia sebazáporov a veľa vecí sa posunulo v mojom živote. Jasnejšie som videl Jeho vôľu a zreteľnejšie počul Jeho hlas. Chcem sa k tomu vrátiť opäť. Ak cítiš, že je čas na zmenu, neváhaj a pridaj sa.“ Števo

„Pre mňa bol čas Exodu časom odriekania si vecí, na ktorých som už bol miestami závislý (sladkosti a športové prenosy). Na druhej strane som ušetrený čas venoval viac manželke a deťom, a to prinášalo do rodiny pokoj a radosť. Veľké silné plus tohto času bolo stretávanie sa s mužmi, ktorí mali spoločnú cestu ako ja a povzbudzovanie sa navzájom.“ Jožo

„Do programu som sa dostal nečakane. Rozhodnutie na moje pomery bolo rýchle. Exodus mi pomohol a pomáha prekonávať každodenné životné výzvy s úsmevom a nádejou. Ďakujem za spoločenstvo mužom, ktorí bojujú o nebeské kráľovstvo.“ Lukáš