Jubilejný Rok sv. Pavla sa slávi pri príležitosti dvetisíceho výročia jeho narodenia a je príležitosťou oboznámiť sa s jeho učením, životom i misijnými cestami. Tento apoštol národov, ale i celé nebo, mali v posledných dňoch z našej farnosti a z nášho dekanátu určite veľkú radosť. Pán Boh neodolal a tým, čo sa vybrali putovať autobusom do Chminianskej Novej Vsi (kostol Obrátenia sv. Pavla), udelil vnútornú radosť, pohladenie duše, ale hlavne, plnomocné odpustky.

Pod prvou etapou púte rozumieme farskú púť veriacich, ktorá sa uskutočnila v piatok 16.1.2009. S radosťou a vnútornou silou, ktorú načerpali, úspešne vykročili do ďalších dní. O týždeň neskôr, v sobotu 24.1.2009, pútnickú štafetu prebrali mladí celého nášho sabinovského dekanátu. Táto druhá etapa bola duchovne veľkolepá, nádherná, s duchovnými zážitkami, ktoré sa dotkli a rozkmitali každé ľudské srdce. Slávnosť bola otvorená mládežníckou sv. omšou, ktorú s otcom arcibiskupom Mons. A. Tkáčom slúžili všetci kňazi dekanátu. Po sv. omši nás v kultúrnom dome uznávaný biblista doc. ThDr. J. Leščinský, PhD. vo svojej prednáške preniesol až k Pavlovi do Tarzu, povzbudil dobrým slovom a neraz i milo rozosmial. Potom hovorené slovo vystriedali hlboké myšlienky pesničiek našej super kresťanskej rockovej kapely Kerygma.

Poobedňajšiu prestávku nám spríjemnilo agapé, ktoré pre nás pripravili pohostinní domáci farníci. Deň sme ukončili vo farskom kostole krátkou adoráciou, kde sme sa mohli Pánu Bohu poďakovať za možnosť stretnúť sa s inými mladými nášho dekanátu, načerpať síl do ďalších dní s povzbudením, že Pán na nás stále myslí a stále nám posiela do cesty prostriedky, ako sa k Nemu môžeme dostať bližšie a bližšie. Nech je nám aj sv. Pavol vzorom v pokore a odvahe žiť Kristovo posolstvo.

Toto 1. dekanátne stretnutie mladých a možnosť získať plnomocné odpustky v malej dedinke, ktorú sme predtým možno ani nevedeli nájsť na mape, boli pre nás veľkým darom, ktorý sprostredkoval pán dekan, páni kapláni a ostatní kňazi dekanátu. Vďaka za to, že na nás nezabúdajú a stále nás niečím milo prekvapujú.

foto foto