Práve v túto prvú nedeľu medzi vami v novej farnosti sa číta známe evanjelium o neprijatí Pána Ježiša v jeho domovine. Nie, neberiem to vôbec osobne, naopak, jedno z prvých svedectiev o Farnosti Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa zo strany vašich bývalých kaplánov, ktoré som počul, bolo pekné svedectvo o vašej ochote prijať každého kňaza, ktorý k vám prichádza. Preto prichádzam s dôverou a nádejou. Po pomerne dlhom ale rozhodne plodnom účinkovaní pána dekana L. Cichého ma poslal pán arcibiskup do vašej farnosti. Kto som? Narodil som sa pred 48 rokmi v Humennom, ale stále som a zostanem rodákom z Udavského, kde dodnes bývajú moji rodičia Ján a Mária. Mám troch súrodencov. Maturoval som v r. 1990 na humenskom gymnáziu. V roku 1996 som bol 31. augusta vysvätený za kňaza p. arcibiskupom Mons. A. Tkáčom. Kaplánom som bol necelý rok, od júla 1997 som bol farárom v Topoľovke v okrese Humenné. V roku 2001 ma posiela p. arcibiskup na štúdia do Ríma, kde som vyštudoval morálnu teológiu na Accademia Alfonsiana Lateránskej univerzity. Od r. 2004 som zastával funkciu vicerektora v Pápežskom slovenskom kolégiu sv. Cyrila a Metoda v Ríme až do roku 2017. V júli tohto roka som sa stal farárom v Kračúnovciach. Odtiaľ ma p. arcibiskup Mons. Bernard Bober posiela k vám, do Sabinova. Dovolil som si toto krátke predstavenie, hoci som presvedčený, ba dokonca som sa už aj dopočul, že niektorí si aj pohľadali informácie, kto k vám prichádza . Drahí moji farníci, urobím všetko preto, aby som nesklamal dôveru o. arcibiskupa a aby som verne slúžil Pánovi v službe arcidiecéze a tejto farnosti, ktorá mi bola zverená. Prosím Vás o modlitbu a pomoc, aby sme spolu všetci v Krista veriaci plnili a uskutočňovali predovšetkým a hlavne Božiu vôľu.

Váš Marek Haratim, dekan - farár