Milé deti! Veľkonočné sviatky sú už za nami a skončili sa aj prázdniny. Isto ste toho zažili veľmi veľa, ale najmä ste mohli viac času stráviť so svojimi najbližšími – rodičmi a súrodencami, pretože ste nemali až toľko povinností.

Oslávili sme najväčšie sviatky Cirkvi – Zmŕtvychvstanie Pána Ježiša a pripomenuli sme si, že tak, ako vstal On, vstaneme raz aj my – k novému životu s Ním – v nebi. Musíme sa na túto chvíľu neustále pripravovať. Každý z nás sa raz musí postaviť pri poslednom súde pred Boha a potom nezavážia naše dobré známky v škole, ani to, či sme boli bohatí a úspešní, ale iba naše dobré skutky a život podľa zásad evanjelia.

Zaumieňme si, že sa budeme viac snažiť o dobrý život, aby obeta, ktorú Pán Ježiš pre mňa na kríži vykonal, nebola zbytočná.

Teší sa na vás kaplán Jozef a celý tím animátorov