Advent je doba prípravy na Vianoce. Očakávame a pripravujeme sa na Ježišov príchod. Našu farnosť si môžeme predstaviť ako veľký dom, v ktorom má každý svoje nenahraditeľné miesto. Tento dom je ale mnohokrát neuprataný, plný neporiadku a zbytočných vecí. Ako v paneláku – každý uprace najviac za svojimi dverami a stará sa najmä o to, čo je jeho vlastné. Spoločné – verejné priestory v panelákoch, vyzerajú mnohokrát hrozne. Tak aj v našej farnosti – každý musí začať sám od seba, za svojimi dverami, ale nesmieme zabudnúť ani na to, čo máme v našej farnosti spoločné a na vzťahy medzi sebou.

Spoločne upracme a pripravme dom našej farnosti, aby sme doň mohli na Vianoce pozvať Ježiša, ktorý „stojí pred dverami a klope. Kto začuje jeho hlas a otvorí mu, vojde k nemu a bude s ním večerať.

Najbližšie sa stretneme znovu v stredu, tak neváhaj a príď.

Teší sa na vás kaplán Jozef a celý tím animátorov