Milé deti!

Dnes, v nedeľu, je presne 40 dní po Vianociach. Väčšinou počítame dni pred Vianocami, ale Cirkev počíta dni aj po Vianociach.:) Práve po 40-tich dňoch od Ježišovho narodenia priniesli Panna Mária a svätý Jozef dieťa Ježiša do chrámu. Prečo sa to stalo? Bol to taký židovský zvyk.

Na tejto udalosti si môžeme všimnúť jednu zaujímavú vec – chudobu Svätej rodiny. V chráme obetovali dva holúbky. Bola to obeta chudobných ľudí. Prijal Boh túto obetu? Páčila sa mu? Určite. Pretože pramenila z čistého srdca Panny Márie a Jozefa.

A ešte jedna dôležitá vec. Boh sa nepozerá predovšetkým na to, koľko toho dáme, ale skôr na to, koľko nám toho ostane. Čím viac sa rozdelím, tým viac je moja obeta milšia Bohu. Napríklad čím viac z našej čokolády rozdáme (čím menej nám zostane), tým viac je naša obeta príjemná Bohu (a blížnym).

Požehnaný týždeň praje

kaplán Peter a animátori.

P.S.: Úlohy z detských omší sú v Detskom liste, ktorý dostaneš po detskej omši.

P.S.2: Pozývame deti na Detský karneval, ktorý bude v sobotu, 8. februára 2014, od 14.00 hod. v telocvični Cirkevnej ZŠ.