Svätorečenie košických mučeníkov si pamätáme takmer všetci, pretože sme mohli byť priamymi svedkami tejto udalosti: 2. júla 1995 na letisku v Košiciach – Barci ich svätorečil sv. Ján Pavol II. Službu pomocného ceremonára pri tejto slávnosti vykonával vtedajší bohoslovec Peter Zubko, neskorší kaplán v Sabinove v rokoch 1997 – 1998. Aj vďaka nemu po 400 rokoch dostali svätí košickí mučeníci aj svoju podobu. Tento dnes už cirkevný historik a univerzitný profesor cirkevných dejín spolupracoval s medzinárodným policajno-expertíznym tímom, pričom kriminalisti na základe zachovaných lebiek určili ich podobu za pomoci audiovizualizácie, ktorá sa používa pri pátraní po nezvestných osobách v kriminalistike. Podľa lebky mŕtveho na mieste činu dnes dokážu policajti vďaka počítaču určiť, ako vyzeral nebohý človek. V našom prípade sa košickým mučeníkom „venovali“ Cicero Morales a Jiří Šindelář. Arcibiskup – metropolita Bernard Bober ich tváre po rekonštrukcii ukázal verejnosti prvýkrát dňa 30. apríla 2019, pričom v rámci roka košických mučeníkov sme si relikvie svätcov v Sabinove mohli uctiť vo štvrtok 27. júna 2019.