„Naplňte sa poznaním Božej vôle vo všetkej múdrosti a duchovnej chápavosti, aby ste žili a páčili sa Pánovi vo všetkom tým, že budete prinášať ovocie a rásť v poznaní Boha, a aby ste mocou jeho slávy upevnení všetkou silou boli veľmi trpezliví a vytrvalí.“ (Kol 1, 9b – 12a)

Tieto slová nám ponúka čítanie Vešpier zo dňa 12.1., ktoré Pavol, ako duchovný otec, s láskou a v modlitbe píše kresťanom v Kolosách. V tento deň oslavuje náš duchovný otec, pán dekan Ladislav Cichý, päťdesiate narodeniny. Chceme mu za všetkých farníkov veľmi poďakovať za to, že napriek ťažkostiam sa rôznymi spôsobmi snaží o to, aby vzťah ľudí v našej farnosti s Pánom a navzájom mohol rásť a popriať mu, aby bol stále viac mužom podľa Božieho srdca – tým, ktorý „prináša ovocie, pozná Boha“ a cez ktorého Ho – jeho múdrosť, prítomnosť, nepodmienenú lásku a milosrdenstvo, môžu poznať aj ľudia okolo neho. Aj pri tejto príležitosti, ale aj v „bežné“ dni, mu chceme byť oporou našimi modlitbami.