V prvý jarný deň sa na Cirkevnej ZŠ v Sabinove zišli na Biblickej olympiáde trojčlenné tímy z okresov Stará Ľubovňa a Sabinov, aby si overili vedomosti zo Svätého Písma. Tento rok zodpovedala za organizáciu a priebeh okresného kola biblickej olympiády farnosť Sabinov.

Deväť družstiev základných škôl a tri družstvá stredných škôl súťažili v piatich kolách, v ktorých odpovedali na otázky, dopĺňali tajničku, spoznávali obrázky či vytvárali dialógy na základe vopred naštudovaných textov z Knihy Rút, Prvej knihy Kráľov a z Evanjelia podľa Matúša. Na správnosť odpovedí a regulárnosť súťaže dozerala trojčlenná porota odborníkov na biblické vedy, ktorým predsedal p. dekan L. Cichý.

Z víťazstva sa tešilo družstvo ZŠ s MŠ Plavnica v rámci okresu Stará Ľubovňa. Za okres Sabinov sa tento rok viac darilo kolektívu zo ZŠ Komenského v Lipanoch, ktorý za sebou s jednobodovým rozdielom nechal tím našej Cirkevnej ZŠ. V kategórii stredných škôl prvenstvo obhájilo Gymnázium Lipany. Výhercom blahoželáme, postupujúcich povzbudzujeme k zodpovednej príprave na diecézne kolo a všetkým zúčastneným prajeme, aby sa aj naďalej snažili v duchu hesla tohtoročnej olympiády zachovať Vernosť Pánovi.