Svätý otec Benedikt XVI. v posynodálnej exhortácii Verbum Domini píše: „Spolu so synodálnymi otcami vyjadrujem vrúcnu túžbu, aby vypukla ,nová jar‘ väčšej lásky k Svätému písmu zo strany všetkých členov Božieho ľudu, aby sa tak jeho čítaním, preniknutým modlitbou a vierou, súčasne prehĺbil vzťah k samotnej Ježišovej osobe.“ (VD 72) Vhodnú príležitosť, aby spolu s tou jarou, ktorá nastáva v prírode, súčasne v našich srdciach vypukla jar lásky k Svätému písmu, ponúka 3. veľkonočná nedeľa, ktorá sa na Slovensku slávi ako biblická nedeľa. Je to preto, že texty čítaní pri bohoslužbách v túto nedeľu vo všetkých troch cykloch veľmi dobre poukazujú na dôležitosť Božieho slova v živote apoštolov a prvej Cirkvi, a teda aj v živote nás - dnešných kresťanov.

Slovensko sa pripravuje na Jubilejný rok príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie. V istom slova zmysle sa dá povedať, že za možnosť misie solúnskych bratov na našom území vďačíme apoštolovi Pavlovi. Bol to totiž práve on, kto do mesta Solúna priniesol Kristovo evanjelium a založil v ňom prvú kresťanskú komunitu. Preto Vám v tomto roku ponúkame brožúrku s názvom „Svätý Pavol – Solún – Svätí Cyril a Metod“, ktorá obsahuje podnety pre prácu s biblickým textom zo Skutkov apoštolov 17, 1-10 a s Prvým listom Solúnčanom počas biblickej nedele. Brožúrku pripravil doc. F. Trstenský.

Brožúrku si môžete pozrieť a stiahnuť tu.