Začína to byť farskou tradíciou, že len čo nadíde fašiangový čas, v našej farnosti sa koná aj birmovanecký ples. Tohtoročný bol už štvrtý a všetci zúčastnení sa naň tešili už vopred. Konal sa v sobotu 21. februára v priestoroch telocvične Cirkevnej ZŠ.

Zábavy bolo habadej, len toho času trošku málo. Rôznorodá hudba, či už ľudovky alebo moderné pesničky, roztancovala po čase všetkých – mladých i tých starších. Birmovanci sa veľa nasmiali pri skvele prepracovaných scénkach s Jánošíkom či Mrázikom, ale aj pri súťažiach, známych ako stoličkový tanec i tých menej známych ako Džentlmen, rytier, kôň. Súťaže spestrilo aj naše duchovenstvo, resp. kaplán Milan Supek, ktorý akčne zabodoval pri viacerých kultúrnych vložkách programu. Vyvrcholením by sa dala nazvať tombola s cenami, po ktorých zapišťalo nejedno mladé srdiečko. Viacerí si priali, aby mohli mať doma nový mp4 prehrávač alebo andulku . Po dvanástej sme zakončili ples spoločnou modlitbou a rozišli sa s očakávaním ďalšieho plesu.

Týmto sa chcem poďakovať (a verím za všetkých birmovancov) všetkým animátorom, organizátorom (najmä Zuzke Homzovej, Lucii Jurkovej, p. Žilkovi, manželom Zvijákovým, skupine jakubovanských birmovancov s animátormi za prípravu programu a výzdobu miestnosti, p. Lukáčikovej a Homzovej za vedenie bufetu, Ferovi Kuchárovi a DJovi Martinovi Zdenekovi za skvelú hudbu a všetko, čo k tomu patrí) aj množstvu nemenovaných, hlavne birmovancom, ktorí aspoň trochu pridali ruku k dielu pri príprave plesu či už pri skrášlení telocvične, alebo svojím kultúrnym či zábavným príspevkom. Ďakujeme aj všetkým darcom tombolových cien... 

Pri ďakovaní nesmieme a ani nechceme zabudnúť na našich duchovných otcov: vdp. dekan, kapláni a diakon Matej, ďakujeme za všetko!