Za deň slávenia tohto dňa pápež ustanovil 33. nedeľu cez rok, ktorá tento rok pripadá na 17. november. V posolstve pápež František hovorí: «Nádej úbožiakov navždy márna nebude» (Ž 9,19). Tieto slová „vyjadrujú hlbokú pravdu, ktorú viera dokáže vtlačiť predovšetkým do srdca tých najchudobnejších: prinavrátiť nádej stratenú zoči-voči nespravodlivostiam, utrpeniam a ťažkostiam života.“ Chudobní sú často považovaní za parazitov spoločnosti, za hrozbu či za neschopných, a to len preto, že sú bez prostriedkov. „Dospeli sme až k tomu, že vytvárame nepriateľskú architektúru a jej teórie, aby sme sa zbavili ich prítomnosti aj na uliciach, na tých posledných miestach prijatia.“

Petrov nástupca však vysvetľuje, že prioritné rozhodnutie pre tých posledných, ktorých spoločnosť skartuje a vyraďuje, je súčasťou povolania Kristových učeníkov a dodáva Cirkvi hodnovernosť. Svetový deň chudobných má za cieľ podporiť to, aby u každého vzrastala plná pozornosť voči človeku, ktorý sa nachádza v núdzi. Dobrovoľníkom, ktorí sa venujú pomoci chudobným, Svätý Otec okrem iného pripomína, že: „Chudobní potrebujú naše ruky, aby boli pozdvihnutí, naše srdcia, aby opäť pocítili teplo náklonnosti, našu prítomnosť, aby prekonali osamelosť. Jednoducho, potrebujú lásku.“

V našej farnosti  konkrétnu pomoc núdznym sa snažíme spoločne prejaviť a poskytnúť počas celého roka. Dnes, v 3. svetový deň chudobných, chceme spolu s ľuďmi v núdzi a za nich sláviť v našom farskom kostole Eucharistiu o 10.30 hod.