Farské oznamy - týždeň po 5. pôstnej nedeli 18. 3. - 24. 3. 2024

Farské oznamy

18. 3. – 24. 3. 2024

SPOVEDANIE PRED VEĽKOU NOCOU začíname už v tomto týždni. V pondelok 18. 3. od 19.00 budeme spovedať v Jakubovanoch. V Sabinove budeme spovedať v sobotu 23.3. dopoludnia od 9.00 – 12.00. V nedeľu 24.3. spovedáme v Sabinove od 15.00 do 17.30. Podrobný rozpis spovedania v celom sabinovskom dekanáte nájdete na webovej stránke farnosti a na výveskách kostolov. Prosíme Vás, aby ste si sv. spoveď neodkladali na poslednú chvíľu, ale využili možnosti, ktoré vám ponúkame. Upozorňujeme Vás, že v nasledujúcom týždni nebudeme spovedať pred večernými sv. omšami vo farskom kostole, ale iba ráno od 6.00 – do 6.30.

SLÁVNOSŤ SV. JOZEFA slávime v utorok 19.3. Nie je to prikázaný sviatok. Pri sv. omši o 8.00 hod. si pripomenieme patróna Súkromnej ZŠ sv. Jozefa spolu so žiakmi a pedagógmi tejto školy.

PALMOVÁ (KVETNÁ) NEDEĽA UTRPENIA PÁNA je začiatkom slávenia Svätého týždňa. Slávnostný vstup a požehnanie ratolestí bude pri dopoludňajších nedeľných sv. omšiach. Prineste si prosím ratolesti na požehnanie. Pripomíname, že slávenie  Palmovej nedele pri uvedených sv. omšiach začína vonku (v Sabinove pred malým kostolom) a procesiou vchádzame do kostola.  Pripomíname si tak Ježišov slávnostný vstup do Jeruzalema. Pri každej sv. omši sa zároveň čítajú resp. spievajú pašie  - správa o umučení nášho Pána.

ZBIERKA NA FARSKÉ A KOSTOLNÉ POTREBY Dnes je zbierka na farské potreby. Svoje milodary môžete podľa vlastného uváženia a možností odovzdať do vyznačených schránok. Vopred Pán Boh zaplať!

KANCELÁRIA FARSKÉHO ÚRADU bude zatvorená do 8.4. 2024. V nevyhnutných prípadoch nás kontaktujte na telefónnom čísle farského úradu, prípadne v pracovnom týždni po každej sv. omši v sakristii.

SVIATOSŤ MANŽELSTVA chcú prijať:

Alan Závada zo Sabinova a Alexandra Romanová z Prešova. Kto by vedel o nejakej cirkevnoprávnej prekážke, pre ktorú by menovaní snúbenci nemohli platne prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade.

vložené: 16.03.2024