Začiatky modlitby sv. ruženca formou Večeradla sa v Sabinove spájajú s rokom 1995.

Po duchovných cvičeniach na Ružíne s pani Uchalovou sa Večeradlo začali veriaci najprv modliť striedavo v štyroch rodinách, aj s deťmi. Neskôr sa začali stretávať na modlitbách v kostole – každú stredu pred večernou sv. omšou 3x v mesiaci a 1x v prvú sobotu ráno pred sv. omšou.

Večeradlá boli pripravované podľa pravidiel, ktoré sú uvedené v brožúrke VEČERADLO MOTLITBY S PANNOU MÁRIOU. Pri vzniku Večeradla boli p. Valenčínová, Pekárová, Matušíková, Girášková, Ondášová, p. Vrábel.

Večeradlá sa stali duchovným bohatstvom a mnohí v nich čerpali a čerpajú duchovnú silu. Večeradlové hnutie v Sabinove prebieha aj v súčasnosti. Modlitby ruženca vedie M. Jusko. Veriaci sa stretávajú pri modlitbách každú sobotu po rannej sv. omši a v pondelok sú rodinné večeradlá po večernej sv. omši v kostole.

Deväť dní pred Turícami Ježišovi učeníci jednomyseľne zotrvávali na modlitbách, spolu so ženami, s Ježišovou matkou Máriou a s jeho bratmi (SK 1,14).

Spoločnými modlitbami sv. ruženca v Mariánskom večeradle aj my očakávame Druhé Turíce, skoré víťazstvo Božského Srdca Ježišovho a Nepoškvrneného Srdca Panny Márie na celom svete.

Anna Radačovská
aktualizované : 29.03.2010 11:49:46