Na stiahnutie

Súhrn II - sviatosti

Súhrn III - svedomie a Desatoro

Prihlasovanie

Zadal/-a si nesprávne prihlasovacie údaje.
Ak si ich zabudol, napíš administrátorovi na: ing.miroslav.novak(zavinac)gmail.com
Prihlasovacie meno: Prihlasovacie heslo:

Súčasťou farskej prípravy na prijatie sviatosti birmovania je aj absolvovanie katechéz. Cieľom katechéz je napomáhanie osobného primknutia ku Kristovi cez lepšie poznanie Jeho tajomstva a dozrievanie vo viere najmä prostredníctvom Katechizmu Katolíckej cirkvi – ide teda o vedomosti a poznanie viery na úrovni veku birmovancov a potreby pre ich budúci život.
Každý birmovanec má absolvovať počas prípravy raz všetky katechézy a zvládnuť previerku (písomnú alebo ústnu).
Katechézy sú zložené z troch blokov: I. blok o Verím v Boha, II. blok o sviatostiach, III. blok o svedomí a Desatore. Prebiehajú počas školského roka a každý rok sa opakujú, takže ak ich niekto neabsolvuje v prvom roku prípravy (čo odporúčame), môže ich absolvovať v druhom roku. Každý blok sa skladá z viacerých katechéz, ktoré sú ponúkané vo viacerých termínoch (v pracovné dni, aj víkend) aby mal každý možnosť, mohol si vybrať a zúčastniť sa.
Previerka z katechéz prebieha po ich absolvovaní podľa dohody s prednášajúcim, pomôckou na prípravu sú súhrny z každého bloku, ktoré je možné stiahnuť si a vytlačiť. Pre tých, ktorí boli neúspešní pri previerke, budú ponúknuté opravné termíny.
Na katechézy je potrebné nahlasovať sa cez našu farskú stránku, pretože kapacita miestnosti je obmedzená (max. 30 osôb), nahlásenie je možné pred začiatkom katechézy zrušiť a nahlásiť sa na iný termín, ak ešte nie je úplne obsadený.
Pre nových birmovancov je potrebné vytvoriť si najprv konto – aby mali svoje prihlasovacie meno a heslo a mohli sa potom nahlasovať na termíny katechéz. Ak vám po vytvorení konta nefunguje prihlásenie, ohláste sa správcovi, alebo na fare v kancelárii, aby sme to mohli opraviť.
Birmovanci z Jakubovian budú mať svoje katechézy v Jakubovanoch, preto si neotvárajú konto, ani sa tu neprihlasujú.

Vytvoriť konto

Spoločenstvá